Adventní pochod přes hranice.

Program 4.prosince 2021

 • Od 11:00 bude bude v Restaurantu Hranice (ve stejnojmenném lyžařském areálu) otevřena informační a registrační kancelář. Připravíme pro vás také ochutnávku českého vánočního cukroví a každý účastník si bude moci vybrat pěknou vánoční ozdobu z tradičních řemeslných dílen.
 • Stejně jako vloni máme pro každého účastníka připravený účastnický odznak, který vás bude provázet celým odpolednem a nabídne mnoho výhod.
 • Čas mezi včasnou registrací a startem pochodu mohou účastníci využít k návštěvě božídarských Ježíškových vánočních trhů, či výrobou vlastních vánočních ozdob ve Vánoční dílničce v prostorách restaurace Hranice.
 • V lyžařském areálu Hranice na Božím Daru nabídneme zajímavý sportovní program pro děti.
 • Součástí letošního společného adventu je opět Adventní pochod  do centra sousedního města Kurort Oberwiesenthal, s cílem navázat na setkání příznivců našich pochodů v rámci Kroku ke zdraví a představení českých a saských adventních tradic v Krušnohoří.
 • Trasa není náročná, zvládnou ji senioři i malé děti, vede přes bývalý hraniční přechod do Saska a dále už jen z kopce dolů, pěkně po staré poštovní cestě až do pomyslného cíle na trhy u sousedů. Délka trasy je asi 5 km.
 • Na oberwiesenthalském náměstí se nadýcháte té pravé, adventní atmosféry na Adventních trzích a my vás po příjemné vycházce za odměnu pozveme na teplý nápoj, či jinou lahůdku formou  ADVENTNÍ POUKÁZKY, kterou získáte u registrace, na startu pochodu a směníte v jakémkoliv stánku na trzích.
 • V 15:00 hodin vás pozveme do slavnostně vyzdobeného kostela Martina Luthera (který překvapí tím, že je v něm příjemně teplo), na Vánoční koncert. Tu správnou předvánoční atmosféru podtrhne nejen ochutnávka tradičních saských vánočních štol, ale především české i německé koledy ve společném podání pěveckého sboru Chorensemble Oberwiesenthal Karlovarského pěveckého sboru, hned na to se rozezní Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Karlovarského pěveckého sboru, za doprovodu kostelních varhan. Skutečně krásný zážitek!
 • A nejen koncert v kostele, ale také nezaměnitelná tradice adventní výzdoby saského horského městečka, kdy se žádné okno (a to doslova) neobejde bez vyřezávaného vánočního oblouku se svíčkami, nadchne skutečně každého návštěvníka.  
 • Samozřejmostí je pro nás zajištění vaší pohodlné cesty zpět na Boží Dar. K dispozici bude Adventní autobus na lince Kurort Oberwiesenthal - Boží Dar, zastávka. Časy odjezdů této mimořádné linky jsou plánované 15:00 / 16:30 / 16:45 / 17:00 / 17:15 hodin.
 • Nevybíráme žádné poplatky, vše je pro registrované účastníky zdarma.

A co by vás mohlo ještě zajímat?

Parkování na Božím Daru? – Nezajišťujeme!
Město Boží Dar myslí na své návštěvníky a má k dispozici oficiální parkovací místa, která jsou přehledně označena.

Zvládnou cestu i malé děti? – Ano!
Cesta není dlouhá, je pohodlná a přehlednáDoporučujeme pevnou a pohodlnou obuv!  

Je nutná registrace předem? – Ne, není nutná, ale vřele ji doporučujeme!
Zjednoduší nám to proces registrací a výdej odznaků a předem registrovaní se vyhnou stresu a (dle zkušenosti z předloňského pochodu) také dlouhému čekání. Mohou si vyzvednout svůj odznak, malý dárek a pak třeba vyrazit na Ježíškovi vánoční trhy, které se ve stejný den na Božím Daru konají.

A co třeba kočárek pro ty nejmenší? – Těžko odhadnout!
Pokud napadne sníh, měl by být kočárek na sněhový terén vybavený.

Jsou v Oberwiesenthale veřejné toalety?– Ano jsou!
Hned na třech místech v blízkém okolí kostela. V muzeu K3, na Městském úřadě a na veřejném parkovišti zhruba 200 m pod kostelem.

Bude na hranicích z Čech do Saska kromě občerstvení také celní kontrola?– Ne tak to už tedy ne!
Ale pozor doklad totožnosti musí každý účastník samozřejmě mít.

A konají se v Oberwiesenthale zase Vánoční trhy?– Ano, konají se tradiční Adventní trhy!
Ano, konají. Tam také všechny účastníky srdečně zveme. Dokonce nabídneme každému, kdo se řádně zaregistruje a splní podmíny proticovidoých opatření (ukončené očkování, platný PCR test, prodělaný Covid), poukázku na občerstvení, směnitelnou v jakémkoliv stánku na trzích.

Platí se nějaký poplatek?– Ne, letos nevybíráme žádný poplatek!
Letos pouze rozdáváme. Bohatá nabídka Společného adventu vznikla díky finanční podpoře Evropské unie z Evropského Fondu pro regionální rozvoj. 

Máme malé děti a asi by je koncert v kostele nebavil a zřejmě by rušily ostatní návštěvníky! - Myslíme i na tuto variantu!                                                                První Adventní autobus zpět na Boží Dar pojede pro zájemce již v 15:00 hodin. Další pak až 16:30 po koncertě.

Nebude koncert v německém kostele příliš dlouhý?– Ne, nebude!
Při poslechu známé skladby „Narodil se Kristus pán“ v podání obou sborů naskakuje husí kůže a o„Rybovce“ ani nemluvě.

Případné další otázky rádi zodpovíme na info@advent-bozidar-oberwiesenthal.eu

 

Leták a plakát ke stažení:

 
plakát: jpg (805 kB) leták: jpg (350 kB)  

 

Projekt Společný advent Boží Dar – Oberwiesenthal je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů